24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Çocuklarımız, gençlerimiz bizlerin, güzel ülkemizin geleceği. Öğretmenlerimizse geleceğimizin emanetçileri, bir anlamda geleceğimizin mimarları.

Bizler hep birlikte ülkemizin kalkınması için, uygarlık savaşında yakalamak istediğimiz seviyelere ulaşabilmek için gece gündüz çalışıyor iş dünyası olarak ter döküyoruz. Biliyoruz ki her alanda olduğu gibi iş dünyasında da, fark yaratan büyük başarılar iyi yetiştirilmiş, kaliteli bir eğitimle büyümüş nesillerden geliyor. Sadece iş dünyasında değil hayatın her alanında eğitimin öneminin farkında olduğumuzdan bugüne dek FATSO olarak her yıl bütçemizden eğitime katkı sağlamak anlamında muhakkak pay ayırıyoruz.

Kütüphanesi bulunmayan köy okullarına kütüphane projelerimiz sürüyor, geçtiğimiz yıl FATSO’nun katkılarıyla eğitim camiamıza kazandırdığımız yazılım ve tasarım atölyemiz faaliyetini sürdürüyor, protokolünü imza altına aldığımız lise düzeyinde eğitim görecek engelli evlatlarımız için yapacağımız FATSO Özel Eğitim Okulu için çalışmalarımıza başladık, artık geleneksel hale gelen 7 ilçenin okullarında öğrenim gören evlatlarımıza yönelik yardımlarımıza da devam ediyoruz.

Bu projelerimizin tamamı eğitim camiamızın çok kıymetli neferlerinin, değerli öğretmenlerimizin katkılarıyla, bizleri yönlendirmesiyle gerçekleşiyor ve yine onların katkılarıyla ve bizleri yönlendirmesiyle, hayırlısıyla birçok projeye daha birlikte imza atıyor olacağız.

Ülke olarak hedeflediklerimizi başarmanın ilk adımı doğru eğitim. Doğru eğitimle “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirmek. Ülkeleri için böyle önemli bir görevi yüklenen, anne-babadan sonra bir çocuğun yetişmesinde en hayati rolü üstlenen kıymetli öğretmenlerimiz bir ömür büyük bir saygıyı hak ediyor.

Bu vesile ile Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ten başlayarak, başta ebediyete intikal eden ve ülkesinin belki en ücra köşelerine eğitim aşkıyla, ilim ve irfanı yayma inancıyla koşarken yeri gelip şehit düşen öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, eğitim camiamızın fedakar neferleri değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyorum.

24.11.2021 / 08:54:37
TAYFUN KARATAŞ
Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı