14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı

İnsanı sağlıklı bir şekilde yaşatabilmek gayesiyle gece gündüz demeden çalışanlara her birimiz gönülden teşekkür borçluyuz. Türkiye’de modern tıp eğitiminin başlamasının yıldönümü olarak da kabul edilen 14 Mart tarihi de bu teşekkürün ifadesi için kuşkusuz en güzel vesilelerden biri.

Son iki yıldır tüm dünyaya yayılan ve hem insan sağlığını hem de ülkelerin ekonomilerini ciddi ölçüde tehdit eden Koronavirüs salgını nedeniyle de dünyanın her köşesinde adeta kendi sağlıklarını ve hayatlarını hiçe sayarak insanların sağlığı için canla başla mücadele veren sağlık çalışanlarının mücadelelerini her birimiz minnet ve takdirle takip etmekte ve sağlık çalışanlarının fedakarlıklarının her birimizin hayatı için ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha müşahade etmekteyiz.

Bu vesileyle salgın hastalıktan tüm dünyada en az etkilenen ülkelerden biri olarak gerekli önlemlerin zamanında alınması ve gerekli eylem planının hazırlanmasında katkı sağlayan ve tüm toplumu bu anlamda bilinçlendirmek adına gerekli gayreti ivedilikle gösteren başta hükümetimiz olmak üzere ilgili Bakanlıklarımıza ve tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu anlamlı ve güzel gün vasıtasıyla Türk iş dünyası adına, başta kıymetli hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık sektörü çalışanlarına bir kez daha şükranlarımı ve saygılarımı sunuyor, kutsal görevleri sırasında karşılaştıkları tüm zorluklarda ve sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddet ve benzeri olayların karşısında her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurgulayarak 14 Mart Tıp Bayramlarını içtenlikle tebrik ediyorum.

13.03.2023 / 15:51:50
TAYFUN KARATAŞ
Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı