Aktif Fİnansman Olanakları

FATSO
Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından duyurulan asgari %30'u tamamlanmış ve henüz tamamı bitmemiş konut projelerinin tamamlanması amacıyla hazılanan "İnşaat Hizmetleri Finansman Destek Paketi" hakkında tüm bilgiler.
FATSO
Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından duyurulan ve toplam büyüklüğü 60 Milyar TL olan KGF kefaletli "Yatırım Destek Paketi", "İhracat Destek Paketi" ve "İşletme Harcamaları Destek Paketi" hakkında tüm bilgiler.
FATSO
Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı” ile; imalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ve Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki MKİ’ler ve yenilikçi genç işletmelere faizsiz ve teminatsız geri ödemeli işletme sermayesi desteği sağlanacak.
FATSO
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında % 50 hibeli tarıma dayalı ekonomik ve alt yapı yatırımlarının desteklenmesi hakkında değişiklik yapılmasına dair tebliğlerin yürürlüğe girmesi ile duyurulan programlar
FATSO
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelerin, sebze ve meyve zayiatını azaltmak üzere soğuk zincir oluşturmaları sürecinde, finansal kiralama yöntemiyle temin edecekleri, yerli malı ve yeni soğuk hava ünitesi ve/veya soğutucu frigorifik kasa/ünite yatırımları için finansal kiralama faiz/kâr payı masraflarına katkı sağlanması maksadıyla yeni bir destek programı duyuruldu.
FATSO
Odamızla Halk Bank arasında imzalanan protokolle tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Halk Bank garantörlüğünde gerçekleştiriliyor, böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riski sıfıra iniyor.
FATSO
Odamızla Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştiriliyor, böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riski sıfıra iniyor.